Zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk

Wielu mężczyzn cierpi na przedwczesny wytrysk. Do ejakulacji dochodzi za szybko, co powoduje ogromne niezadowolenie. W jaki sposób skutecznie przedłużyć stosunek? Najprostszą metodą są ćwiczenia, które bez przeszkód można wykonywać w domu. Są to między innymi techniki stosunków przerywanych oraz ćwiczenie mięśni Kegla.

Spis treści

 1. Co to jest przedwczesny wytrysk?
 2. Dlaczego dochodzi do przedwczesnego wytrysku?
 3. Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk
 4. Uspokój się!
 5. Metoda start-stop
 6. Metoda uciskowa
 7. Ćwiczenie mięśnie Kegla
 8. Trening ruchów frakcyjnych

Co to jest przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk to stan, kiedy w wyniku podniecenia mężczyzna niekontrolowanie osiąga ejakulację po bardzo krótkim czasie. Najczęściej pojawia się u młodych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają współżyć, oraz nieco rzadziej u mężczyzn w każdym wieku po dłuższej przerwie od seksu.

Przedwczesny wytrysk może nagle pojawić się nawet u co trzeciego mężczyzny przed 40-stką. Warto ten problem rozwiązać jak najszybciej, ponieważ może być początkiem problemów w związku. Jest na to wiele sposobów, między innymi ćwiczenia.

Dlaczego dochodzi do przedwczesnego wytrysku?

Nie da się postawić pewnej diagnozy, która powiedziałaby nam „dlaczego szybko dochodzę?”. Eksperci zazwyczaj mówią o czynnikach psychogennych, w tym słabej więzi między partnerami, stanach lękowych oraz stresie.przedwczesny wytrysk

Na przedwczesny wytrysk mogą wpływać również choroby neurologiczne (między innymi stany zapalne, nadpobudliwość nerwu sromowego), a także częste masturbacje. Do orgazmu dochodzi dzięki pobudzeniu seksualnemu, które stale narasta aż do momentu wytrysku. Jeżeli pobudzenie seksualne jest osiągane zbyt szybko, możemy wtedy mówić o przedwczesnej ejakulacji.

Jak opóźnić wytrysk? Na przedłużenie stosunku istnieje wiele specjalnych środków (np. tabletki), ale warto na samym początku zainteresować się domowymi sposobami, na przykład ćwiczeniami.

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Uważasz, że przedwczesny wytrysk niszczy Twoje życie seksualne? Zastanawiasz się jak osiągnąć opóźnienie wytrysku? Bardzo popularne są ćwiczenia opóźniające ejakulację, które wymagają od Ciebie tylko trochę czasu. Zacznij wykonywać je regularnie i zapewnij satysfakcję sobie i swojej kobiecie!

Uspokój się!

To najważniejsze przed rozpoczęciem treningu na przedwczesny wytrysk. Żadne ćwiczenia nie przyniosą efektów, jeżeli nie zachowasz spokoju. Postaraj się odprężyć.

Metoda start-stop

To najlepsze ćwiczenia na sam początek, które wykonuje się podczas masturbacji. Całość polega na doprowadzeniu się do takiej granicy podniecenia, po której przekroczeniu doszłoby do wytrysku. Ty jednak tej granicy nie możesz przekroczyć. Po prostu przestań się masturbować, kiedy wiesz, że to już ten moment. Jeżeli uda Ci się ta czynność możesz z powrotem zacząć się masturbować po to, by za chwilę znowu przestać. Jednorazowo wystarczy wykonać kilka powtórzeń.

Wady metody start-stop

Metoda start-stop wykreowała sobie opinię dość skutecznej techniki, ale dzisiaj większość mężczyzn podchodzi do niej z dystansem. Pewne jest, że nie daje ona 100% skuteczności. Co więcej, może prowadzić do bólu członka oraz pogorszenia erekcji – penis może stracić na twardości przez techniczne podejście do współżycia oraz brak orgazmu.

Ćwiczenie z partnerką?

Powyższe ćwiczenie typu „start-stop” w różnych wariantach można wykonywać nie tylko samotnie, ale razem ze swoją partnerką. To właśnie ona może starać się doprowadzić Cię do orgazmu tylko po to, by za chwilę przestać. Metodę start-stop można wprowadzić podczas współżycia, ale czy warto? Takie momenty powinny być spontaniczne, a nie nastawione na trening przez który „to coś” może zacząć zanikać.

Metoda uciskowa

Znana już od blisko 50-ciu lat jest poprawioną wersją metody „start-stop”. Przed zbliżającym się wytryskiem należy ucisnąć żołądź w taki sposób, by nie doszło do niego. Na samym początku może nie być to aż tak łatwe, ale trening czyni mistrza. Aby nie doszło do ejakulacji, członek powinien być złapany w taki sposób, by kciuk znajdował się na wędzidełku. Ćwiczenie warto powtórzyć kilka razy.

Ćwiczenie mięśnie Kegla

O ćwiczeniu mięśni Kegla pisaliśmy już tutaj, ale warto znowu o tym wspomnieć. Mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy odgrywają dużą rolę podczas współżycia. Odpowiadają za kontrolę wytrysku. Najłatwiejszym treningiem tych mięśnie jest moment podczas… oddawania moczu. To nie żart! Te mięśnie odpowiadają również za pracę pęcherza. Wstrzymując strumień moczu, skutecznie trenujesz tę partię.

Poza momentem oddawania moczu mięśnie Kegla możesz trenować zawsze i wszędzie. Wystarczy regularnie je uciskać, a każdy ucisk utrzymywać przez parę sekund.

Trening ruchów frakcyjnych

W czasie współżycia postaraj się wykonywać penetrację w taki sposób:

 • 1 głęboka penetracja, a następnie 9 płytkich
 • 2 głębokie, a następnie 8 płytkich
 • 3 głębokie, a następnie 7 płytkich
 • 4 głębokie, a następnie 6 płytkich
 • 5 głębokich, a następnie 5 płytkich
 • 6 głębokich, a następnie 4 płytkie
 • 7 głębokich, a następnie 3 płytkie
 • 8 głębokich, a następnie 2 płytkie
 • 9 głębokich, a następnie 1 płytką
 • 10 głębokich.

Na początku może to nie być łatwe, ale regularny trening powinien doprowadzić Cię do stanu, w którym będziesz panował nad wytryskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *