Przedwczesny wytrysk może zniszczyć Twój związek!

Do problemu jakim jest przedwczesny wytrysk przyznaje się bardzo mała część cierpiących na tę przypadłość mężczyzn – problem dotyczy aż 30% z nich. Do lekarza potrafi się zgłosić może 1 osoba na 10. Seks to wspaniała przyjemność, której nie powinniśmy sobie odbierać przez tak głupią decyzję, ponieważ skuteczność leczenia jest bardzo wysoka.

Warto wspomnieć, że wytrysk wcale nie jest tym samym zjawiskiem co orgazmem. Ejakulacja powstaje przez skurcz mięśni dna miednicy, który powoduje silny „wyrzut” nasienia z pęcherzyków nasiennych. Natomiast orgazm jest odczuwalny przez sam skurcz tych mięśni.

Spis treści

 1. Co to jest przedwczesny wytrysk?
 2. Przedwczesny wytrysk to problem, który nie powinien być ignorowany
 3. Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?
 4. Skutki przedwczesnego wytrysku
 5. Metody leczenia przedwczesnego wytrysku
 6. Opcja, która nic Cię nie kosztuje. Specjalne techniki, które warto zastosować
 7. Regularny masaż
 8. Czy tabletki na przedwczesny wytrysk są warte uwagi?

Co to jest przedwczesny wytrysk?

To dysfunkcja seksualna o której mówimy w momencie kiedy wytrysk pojawia się wcześniej niż zamierzaliśmy, co powoduje niezadowolenie dla obu stron. Wikipedia.org

jak leczyć przedwczesny wytrysk

Z jednej strony przedwczesny wytrysk (według biologii) może pojawiać się nawet przed włożeniem członka do pochwy! Jednak jest to bardzo rzadka przypadłość, która dotyczy bardzo małego odsetka mężczyzn.

O wiele częściej mężczyźni cierpią na wytrysk zbyt wczesny, który pojawia się do dwóch minut od rozpoczęcia współżycia. Najczęściej jest on jasnym sygnałem, że jest coś nie tak ze zdrowiem.

Według biologii ejakulacja (wytrysk), która pojawia się po dwóch minutach współżycia jest całkowicie prawidłowa. Nie oszukujmy się – dla wielu mężczyzn to dalej porażka.

Przedwczesny wytrysk to problem, który nie powinien być ignorowany

Przez ostatnie dziesięciolecia oczekiwania kobiet znacznie wzrosły, co jest dużym problemem dla mężczyzn borykających się z przedwczesnym wytryskiem.Kobiety potrzebują współżycia, ponieważ potwierdzono badaniami, że orgazm ma wpływ na zdrowie, a nawet długość życia.

szczęśliwa para

Często problem przedwczesnego wytrysku rodzi się w głowie. Szczególnie kiedy partnerka nie może zrozumieć problemu i zamiast pomóc go rozwiązać zaczyna narzekać i domagać się powrotu do dawnej formy. Takie nastawienie ma bardzo zły wpływ na mężczyznę i może nawet powodować kompleksy oraz dalsze problemy z erekcją. To raczej nie przypadek, że jednymi z najlepszych leków na przedwczesny wytrysk są antydepresanty. Niejednokrotnie już pomogły mężczyznom.

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Choroby

 • Zaburzenia erekcji
 • Choroby układu moczowo-płciowego
 • Niedoczynność tarczycy
 • Cukrzyca
 • Schorzenia neurologiczne.

Psychika

 • Pogorszenie relacji z kobietą
 • Strach przed zapłodnieniem kobiety
 • Negatywne doświadczenia seksualne z przeszłości
 • Zbyt wysoko postawiona poprzeczka, zadaniowe podejście, lęk przed porażką
 • Brak doświadczenia
 • Nieregularne współżycie (lub bardzo rzadkie)
 • Depresja, nerwica, zaburzenia nastroju
 • Niektóre nałogi, jak na przykład alkoholizm.

Zdarza się, że przyczyną przedwczesnego wytrysku może być też zupełnie coś innego. Moment kiedy żadna z powyższych przyczyn Ciebie nie dotyczy. Po prostu po raz pierwszy zbliżasz się do pięknej kobiety. W tym momencie niepotrzebnie w głowie ustawiasz sobie wysoko poprzeczkę. Chcesz wypaść przed nią jak najlepiej. Zaczynasz czuć presję i… Nadchodzi bardzo szybki finał.

Skutki przedwczesnego wytrysku

Dla wielu mężczyzn przedwczesny wytrysk nie jest czymś strasznym i w ogóle się tym nie przejmują. Nie wiem czy wiesz, ale może być on sprawcą pogorszenia relacji w związku. Dodatkowo z czasem Twoja kobieta może przestać czerpać przyjemność z seksu, a Ty zaczniesz się frustrować tym, że Ona zaczyna unikać zbliżeń. Tak więc przedwczesny wytrysk może negatywnie wpłynąć na więź.skutki przedwczesnego wytrysku

Metody leczenia przedwczesnego wytrysku

Gdy zawodzi psychika najlepszą metodą leczenia jest stosowanie antydepresantów (farmakoterapia). Zadowalające rezultaty mężczyźni zauważyli szczególnie po użyciu leków z grupy SSRI, które bezpośrednio odpowiadają za opóźnienie ejakulacji. W wielu przypadkach psychoterapia pomogła zażegnać problem – najlepsze efekty przynosi współpraca z partnerką.

Opcja, która nic Cię nie kosztuje. Specjalne techniki, które warto zastosować

Pierwszą techniką jest uciskanie żołądzi. Szczególnie polecana w momencie pieszczot lub masturbacji. Kiedy wiesz, że wytrysk się zbliża uciśnij żołądź na maksymalnie trzy sekundy. Metoda ta powinna ograniczyć podniecenie.

Często wykorzystywana technika w pozycji „na jeźdźca”. W momencie gdy członek znajdzie się w pochwie kochankowie nie wykonują żadnych ruchów, a na chwilę zostają w bezruchu. Taka technika ma za zadanie przyzwyczaić penisa do warunków panujących w pochwie.

Kolejną bardzo popularną techniką jest odciąganie jąder w dół w momencie gdy czujesz, że to ten moment. Przed ejakulacją jądra automatycznie przemieszczają się do góry, dlatego warto opóźnić ją w ten sposób.

Kiedy znasz się świetnie z partnerką i nie macie problemu ze spróbowaniem całej Kamasutry – po prostu to zróbcie. Częsta zmiana pozycji oraz powstrzymywanie wytrysku to jeden z najlepszych sposobów na walkę z przedwczesną ejakulacją.

Regularny masaż

Każdego dnia masuj punkt, który znajduje się na środku długości mostka (na wysokości sutków). Masaż nie powinien być gwałtowny, ale raczej delikatny. Nie powinien trwać dłużej niż 5 minut.

W podobny sposób można masować też punkt na lewym udzie w miejscu nerwu kulszowego. Jest to dokładnie w odległości czterech palców od kolana.

Czy tabletki na przedwczesny wytrysk są warte uwagi?

W farmakologicznym leczeniu najczęściej używane są środki na zaburzenia depresyjne. Niektóre z nich są reklamowane jako środki na przedwczesny wytrysk, jak na przykład dapoksetyna, która blokuje wychwyt serotoniny. To prowadzi do opóźnienia wytrysku, dzięki czemu współżycie staje się dłuższe i bardziej przyjemne.

lek na przedwczesny wytrysk

Do naszej dyspozycji są również suplementy na przedwczesny wytrysk. W ich składzie znajdują się wyłącznie naturalne składniki – ekstrakty roślinne, które od setek lat ludzkość wykorzystuje do walki z zaburzeniami erekcji. Niektóre z tych preparatów nie tylko mają wpływ na opóźnienie wytrysku, ale także popęd seksualny, siłę erekcji, a nawet ilość nasienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *